Za co odpowiadają siłowniki w bramach automatycznych?
Automatyka do bram staje się standardem, jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, z którego korzystają zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Dowiedz się, za co odpowiadają siłowniki w bramach automatycznych.
Zastosowanie automatyki do bram wjazdowych
Automatyka do bram odpowiada przede wszystkim za ich otwieranie i zamykanie. Może być montowana przy każdym rodzaju bramy, jednak ze względu na ich zróżnicowanie i inną budowę, oraz strukturę stosuje się inne mechanizmy przy każdej z nich. Wymagania dla poszczególnych bram automatycznych mogą być zróżnicowane, szczególnie w przypadku automatycznych bram przemysłowych, które są znacznie cięższe i większe od tych montowanych w domach prywatnych, lub małych firmach. Warto zaznaczyć, że istnieje możliwość skorzystania z automatycznego mechanizmu otwierania bram niezależnie od jej budowy i wielkości. Chociaż poszczególne parametry urządzeń są różne, ich budowa jest stosunkowo podobna. Nawet w bramach starszych modeli można zamontować automatykę. Powierzając wybór odpowiedniego urządzenia fachowcom, można zamontować je bez problemu przy każdej bramie.
Siłowniki w bramach automatycznych
Sam mechanizm działania i pracy automatyki używany do otwierania i zamykania bram jest prosty. Za najważniejszy element całego systemu uznaje się tak zwany siłownik, który odpowiada za otwieranie i zamykanie. Siłownik może mieć różną budowę, jak również moc. W budowie siłownika jego moc ma szczególne znaczenie, ponieważ to właśnie decyduje o płynnym i bezproblemowym działaniu całego mechanizmu. Z kolei moc siłownika powinna być dobrana do rozmiaru i ciężaru bramy. Pracę siłownika kontroluje centrala sterująca. Całe urządzenie steruje się za pomocą pilota lub klawiatury, nadając sygnał od użytkownika.